„A mélyen rejlő legnagyobb kérdések változatlanok. A költészet az emberiséghez kötődik. Legfőbb témái ugyanazok voltak két-három ezer évvel ezelőtt is. A megfogalmazás és a csomagolás azonban, ahogyan a bennünket körülvevő szellemiség és gondolatiság is, változik. Ez okozza az érzést, hogy Petőfi, Arany vagy épp Csokonai költészete egészen más, mint a kortársainké. A lényeg ugyanaz, de mások a hangsúlyok. Fontosnak tartom megismerni mindkettőt, a költészet segítségével megismerhetjük az emberi szellem fejlődésének ívét is.
A versmondás hagyománya szintén változik, már csak a motivációt tekintve is: vannak olyan időszakok például, amikor az emberek csak a költészet segítségével tudnak véleményt formálni olyan témákban, amelyekről az adott korszakban tilos beszélni. Ez sokszor megtévesztő, mert elhisszük, hogy ez a költészet lényege. De ez is csak egy mellékága. Vajon mi az igazi, örök funkciója a költészetnek? Erre keres valamiféle választ a VerShaker.”
Borsodi Eszter interjúját Zoltán Áronnal a VerShaker szellemiségéről itt olvashatjátok:
Zoltán Áron
Fotó: Juhász Éva
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.